srijeda, 17. studenoga 2010.

NA KRILIMA MARIĆA DO VAŽNIH BODOVA

U utakmici 6.kola treće lige jug kuglači Knina ostvarili su značajnu pobjedu protiv vrlo nezgodne ekipe PZC iz Splita.Rezultat je bio 5-3 u korist Knina zbog više oborenih čunjeva.Utakmica je počela u izjednačenoj igri nakon prvog seta gdje je rezultat bio 1-1 i 5 čunjeva prednosti za domaćina.U tom prvom setu treba istaknuti dva momenta kod zadnjeg hitca u čišćenje tijekom dva seta gdje Ivan Tomić s posljednjim hitcem obara dva čunja i dobija pola boda i time sebi osigurava i produžuje šansu za pobjedu koju ostvaruje osvajajući sebi drugi set i zbog višeg broja čunjeva donosi jedan važan bod svojoj ekipi.
U drugom bloku Kninjani igraju puno bolje zahvaljujući Tomislavu Mandariću koji dominira cijelu utakmicu i sigurnom igrom donosi drugi bod i značajniju prednost u čunjevima od preko 40 čunjeva.
Treći blok je rekli bi smo repriza drugog samo što ovaj put je to bilo u izvedbi sjajnog Branimira Marića koji uz fenomenalnu igru i rezultatom ubija i svaku nadu domaćinu u pobjedu i da bodovi ovaj put odlaze u Knin.Branimir je od početka krenuo furiozno i svom mladom protivniku Totiću nije ostavio nikakvu šansu za pobjedu i koji donosi treći poen i podiže ukupnu razliku u drvima (+85).Rezultati utakmice:

P Z C - KNIN 3-5 (2892-2977)
A.Tolić - B.Nosić 1-0 (2-2)(482-469)
I.Bašić - I.Tomić 0-1 (2-2)(487-495)
N.Županović - T.Mandarić 0-1 (0-4)(456-512)
J.Ravlić - J.Jurenović 1-0 (2-2)(481-473)
I.Totić - B.Marić 0-1 (1-3)(492-545)
S.Rako - Ž.Maloča 1-0 (2-2)(494-483)
Igrač utakmice je Branimir Marić s 545 drva.
U slijedećem kolu kuglači Knina igraju protiv Sinja.